Zmęczona i wiotka skóra nie wygląda dobrze i dodaje lat. W dzisiejszych czasach nie jest to wielkim problemem, gdyż zabiegi medycyny estetycznej pomogą zniwelować wszystkie oznaki starzenia. Obecnie najskuteczniejszą metoda jest wykorzystywanie preparatów zawierających polinukleotydy.
Na czym polega zabieg?
Przede wszystkim zabieg powinien być wykonany przez wyspecjalizowanego lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Polinukleotydy pod oczy przyniosą wtedy najbardziej zadowalające efekty. Zabieg nie należy do bolesnych, jednak osoby szczególnie wrażliwe mogą poprosić o miejscowe znieczulenie. Mogą pojawić się zaczerwienienia skóry i obrzęki, które utrzymują się przez jakiś czas. Zabieg ten polecany jest szczególnie osobom zmagającym się z cieniami pod oczami, zmarszczkami, przebarwieniami i widocznie odwodniona skórą. Jest to doskonała profilaktyka przeciwstarzeniowa skóry. Obecnie osoby decydujące się na wizytę w gabinecie pragną jak najbardziej naturalnego efektu. Chyba minęły już czasy, gdzie przerysowany efekt wzbudzał zainteresowanie.
Czym są i jak działają?
Wszystkie preparaty do mezoterapii i polinukleotydy są fragmentami kwasów nukleinowych. Działają one jak wypełniacze i są zdecydowanie silniejsze od kwasów hialuronowych. Środki stosowane pod oczy otrzymuje się z komórek rozrodczych ryb. Następnie poddawane są oczyszczaniu, gdzie aktywne białka i peptydy zostają wyeliminowane.
Polinukleotydy pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, a także zwiększają wzrost białek zewnątrzkomórkowej macierzy. Dodatkowo poprawiają nawilżenie skóry i jej jędrność. Preparat podaje się metodą mezoterapii w średnio 3-4 sesjach co 2-3 tygodnie. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a rezultaty są niezwykle zadowalające. Zezwala się na stosowanie go przed użyciem laserów i wszystkich innych urządzeń wysokoenergetycznych. Najważniejszymi wskazaniami są terapie przeciwstarzeniowe połączone z peelingami i wyżej wspomnianymi laserami, a także regeneracja odwodnionej skóry.