Lifestyle

Odbiór przesyłek w soboty – sprawdź, kiedy to możliwe!

„Czy kurierzy dostarczają paczki w soboty?” – to jedno z najczęściej zadawanych pytań w kontekście pracy firm kurierskich. Nie ma się czego dziwić! Ludziom coraz częściej zdarza się zamawiać coś na ostatnią chwilę, nawet pod koniec tygodnia. Wizja paczki przetrzymanej w sortowni przez cały weekend w niektórych przypadkach może przerażać odbiorców. Co robić w takim przypadku? Czy odbiór przesyłki w weekend jest w ogóle możliwy?

Dostawa w sobotę – czy to możliwe?

Jeszcze kilka lat temu praca kuriera kończyła się zwykle w piątek, a wszystkie przesyłki, które nie zdążyły dotrzeć do adresatów przed weekendem, spędzały go w magazynach, bądź sortowni. Mamy jednak rok 2022, a firmy kurierskie na każdym kroku udowadniają, że chcą stawać się bardziej przystępne dla swoich klientów. Jednym z przodujących w tej kwestii przewoźników jest InPost. Dzięki dobrej logistyce i sprawnie działającemu systemowi magazynowania paczek firma jest w stanie przetwarzać zamówienia 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nie oznacza to jednak, że każda jest w stanie dotrzeć do odbiorcy w dni wolne od pracy. W standardowej ofercie InPost paczek dostarczanie paczek odbywa się od poniedziałku do piątku. Jeśli jednak zależy ci na jak najszybszym transporcie przesyłki (nawet w weekendy), możesz skorzystać z usług Paczkomatu®.

Czy Paczkomat® działa w sobotę?

Stale powiększająca się sieć Paczkomatów® InPost jest dostępna zarówno dla nadawców, jak i odbiorców 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W marcu 2020 firma wprowadziła usługę o nazwie „InPost Paczka w Weekend”, dzięki której przesyłki mogą docierać do skrytek również w soboty i niedziele. To rozwiązanie zostało wprowadzone w życia głównie z myślą o przemyśle e-commerce – ponad 82% przedsiębiorców stwierdziło, że chce mieć możliwość nadawania paczek w weekend. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu tej branży sprawdź informacje dostępne na https://wzorowybiznes.pl/. Twoja paczka zostanie dostarczona do danego Paczkomatu® w weekend, tylko jeśli zostanie nadana przed godziną 13 w piątek lub sobotę. Wysłaną w ten sposób przesyłkę można odebrać wyłącznie ze skrytki – na chwilę obecną nie można wybrać opcji dostarczenia wysyłki pod wskazany adres.

Dostawa w sobotę – największe plusy

Możliwość nadawania i odbierania przesyłek w soboty i weekendy, tak jak wspomnieliśmy wyżej, jest szczególnie ważna w biznesie e-commerce. Szybki system przesyłania zamówionych produktów może w znacznym stopniu stanowić o sukcesie sklepu internetowego. Jednak nie tylko handlowcy korzystają na tym rozwiązaniu. „Paczka w Weekend” sprawdza się także w sytuacjach awaryjnych, w których potrzeba coś załatwić na ostatnią chwilę. Kurtki, czy sprzęt elektroniczny pozostawione u znajomych mieszkających na drugim końcu, bez problemu zmieszczą się do skrytek Paczkomatów®. Możliwość odbioru przesyłki w weekend jest również przydatna dla mocno zapracowanych osób, które po prostu nie mają czasu na odbiór paczki w tygodniu roboczym.

Related posts
Lifestyle

Jak wybrać dobry sklep dla palacza?

Jak wybrać sklep dla palacza? Istnieje wiele akcesoriów do palenia suszu CBD, które są warte…
Read more
Lifestyle

Karmienie swoich pupili - jak wybrać odpowiednią karmę mokrą marki Wiejska Zagroda

Jako właściciel zwierzęcia chcesz mieć pewność, że twój ukochany futrzak otrzymuje najlepsze…
Read more
Lifestyle

Skuteczne zabiegi na cellulit

Cellulit to problem, który dotyka wielu kobiet bez względu na wiek i wagę. Najbardziej narażone…
Read more

Dodaj komentarz