Podróże

Ravenna – niezwykła kraina wielkiego włoskiego poety Dantego

Na szczególną uwagę zasługuje Le Vie di Dante, uznana za jedną z 30 najlepszych destynacji na 2021 rok, która prowadzi od Florencji w Toskanii do magicznej Ravenny. Na jej szlaku znajduje się wiele miejsc upamiętniających wielkiego mistrza Dante Alighieri w roku 700 rocznicy jego śmierci.

Miasto kultury i sztuki

Starożytne pochodzenie oraz chlubna przeszłość sprawiają, że Ravenna jest skarbnicą sztuki, historii i kultury na najwyższym poziomie. Aż 8 zabytków znajdujących się w tym mieście umieszczonych zostało na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, ponadto Ravenna uchodzi za stolicę mozaiki we Włoszech. Wśród najciekawszych miejsc wyróżnić można Bazylikę San Vitale, Muzeum Sztuki czy Muzeum Narodowe. Ponadto wyjątkowe są również miejsca związane z wielkim mistrzem Dante, takie jak Bazylika Św. Franciszka, Grób Dantego nazywany „Miską cukru”, ze względu na swoją formę, Quadrarco di Bracciofrote, Teatr Alighieri, a także Muzeum Dantego, które jeszcze w tym roku zostanie otwarte dla zwiedzających.

Ravenna – miejsce na aktywny wypoczynek i rodzinną podróż

Poza swoimi walorami kulturowymi i historycznymi Ravenna to również doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek lub relaks na piaszczystych plażach Adriatyku. Urokliwe lasy sosnowe, plaże i nadmorskie kurorty już teraz mogą zainspirować do letnich podróży. Ponadto, Ravenna proponuje szereg aktywności na świeżym powietrzu – spacery, przejażdżki konno lub rowerem po malowniczych ścieżkach San Vitale, Classe, czy Cervi z dala od zgiełku miasta.

Niezwykła podróż drogą Dantego

Podróż drogą Dantego – pieszo, rowerem bądź samochodem, to doskonały sposób na aktywny wypoczynek połączony z wyprawą w przeszłość. 13/14 września 2021 r. mija 700. rocznica śmierci Dantego Alighieri, na którego cześć nazwano tę trasę. Vie di Dante poświęcona jest miejscom położonym pomiędzy Toskanią a regionem Emilia Romagna, w których przebywał na wygnaniu i czerpał inspiracje niezwykły poeta Dante. Na trasie znajdują się miejsca związane z kulturą i jego twórczością, takie jak, Brisighella, czyli wspaniała średniowieczna wioska znana z Drogi Osłów, muzea i pałace, a także niewielkie sklepiki z regionalnymi produktami i winem, gdzie również pozostawił swój ślad. Trasa znalazła się na liście Lonely Planet 30 najlepszych destynacji na 2021 rok.

Region Emilia Romagna i miasto Ravenna oferują wiele atrakcji, zarówno dla osób poszukujących aktywności, wypoczynku, jak i niezwykłych doznań kulturowych i historycznych. Zapoznaj się z szeroką ofertą aktywności zaplanowanych na ten rok i zaplanuj swoją wakacyjną podróż do regionu już teraz!

Related posts
Podróże

Czy warto wybrać ponton w twardym dnem?

Marzysz o spokojnym wodnym rejsie czy ekscytującej rywalizacji wędkarskiej? Wybór odpowiedniego…
Read more
Podróże

Co zalicza się do specjalistycznego sprzętu ratowniczego?

Ratownictwo to dziedzina, która wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania i wiedzy, ale…
Read more
Podróże

Jak wybierać dobre miejsca na noclegi dla grup?

Rezerwując noclegi dla grupy, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Jak wybrać…
Read more

Dodaj komentarz