Lifestyle

Skuteczne zabiegi na cellulit

Cellulit to problem, który dotyka wielu kobiet bez względu na wiek i wagę. Najbardziej narażone są jednak na niego kobiety otyłe i prowadzące siedzący tryb życia. Oczywiście sposobów na usuwanie cellulitu jest wiele, dobór metod zależy od zaawansowania cellulitu u konkretnej osoby. W przypadku początków problemu warto zastosować nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu, czyli aktywny tryb życia, odpowiednią dietę, a przede wszystkim stosowanie peelingów, wcieranie kremów i balsamów antycellulitowych. Przy systematycznym stosowaniu kosmetyków i początkowej fazie cellulitu takie działania w przeciągu kilku tygodni na pewno przyniosą oczekiwane efekty.

Zabiegi zwalczające cellulit

Usuwanie cellulitu, który jest już zaawansowany wymaga specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Wybierając salon kosmetyczny należy obowiązkowo zwrócić uwagę na kwalifikacje i doświadczenie personelu. Zabiegi muszą być wykonane bezpiecznie i odznaczać się wysoką skutecznością. Warto więc planować zabiegi w renomowanych i mających dobre opinie salonach. Zawsze przed zabiegiem godne polecenia salony dokonują wywiadu, by nie zaszkodzić, a pomóc klientce.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit – rodzaje

Skuteczne zabiegi na cellulit są różnorodne, wśród nich warto zwrócić uwagę na następujące zabiegi:

drenaż limfatyczny – masaż polegający na przyspieszeniu krążenia limfy, może być przeprowadzony ręcznie lub przy pomocy specjalnego urządzenia, powoduje usunięcie toksyn z organizmu, redukuje obrzęki, uelastycznia i wygładza skórę. Przeciwwskazania do drenażu to: obrzęk płuc, zakrzepica żylna, choroby sercowo-naczyniowe, niewydolność wątroby i nerek, choroby zakaźne, nowotworowe, choroby skóry. Zalecana częstotliwość to 10-12 zabiegów, 2-3 razy tygodniowo.
endermologia – jest to redukcja cellulitu masażem przy pomocy specjalnego urządzenia, zasada masażu oparta jest na wytwarzaniu podciśnienia i przesuwaniu głowicy po ciele. Zabieg uruchamia krew i limfę, dzięki czemu usuwane są toksyny, a ciało staje się bardziej elastyczne i gładkie. Masaż wykonywany jest po nałożeniu specjalnego kostiumu. Zalecana jest spora ilość zabiegów, koło 10 – 14, dwa razy w tygodniu. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, czynny nowotwór, zapalenie żył, karmienie piersią, infekcje i choroby krwi.
laseroterapia – to zabieg na cellulit, który doprowadza do szybkiego przepływu limfy, co pozwala na usunięcie z organizmu toksyn, pobudzenie mikrokrążenia oraz redukcję tłuszczu. Efekty widać już po 2 – 3 zabiegach, ale w miarę stabilny efekt uzyskuje się po 10 – 15 zabiegach. Przeciwwskazania do laseroterapii to: ciąża, nowotwory, nadczynność tarczycy, padaczka,menstruacja, choroby wirusowe, grzybicze i bakteryjne.
mezoterapia – zabieg polega na wstrzykiwaniu skóry mieszaniną kofeiny z wyciągiem z karczocha, czego rezultatem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Zaleca się trzy zabiegi w odstępie dwutygodniowym. Przeciwwskazania do mezoterapii to: ciąża, karmienie piersią, choroby skóry, nowotworowe, tarczycy, cukrzyca.
mezoterapia bezigłowa – polega na działaniu na skórę impulsami elektrycznymi, w wyniku czego zaktywizowane procesy fizjologiczne usuwają cellulit. Nie jest to zabieg bolesny. Zalecana ilość zabiegów to seria od 10 d0 12. Przeciwwskazania są takie jak przy mezoterapii.

Podsumowanie

Zabiegi na cellulit szybko i skutecznie usuwają cellulit, poprawiają wygląd skóry, poprawiając jej gęstość i elastyczność. Jednak koszt cyklu zabiegów, bo tylko serie zapewniają wysoką skuteczność, jest dość wysoki, stąd warto się na nie decydować, kiedy inne metody zwłaszcza stosowanie kremów na cellulit jak np. Vialise i masaże tylko wspomagają.

Related posts
Lifestyle

Jak wybrać dobry sklep dla palacza?

Jak wybrać sklep dla palacza? Istnieje wiele akcesoriów do palenia suszu CBD, które są warte…
Read more
Lifestyle

Karmienie swoich pupili - jak wybrać odpowiednią karmę mokrą marki Wiejska Zagroda

Jako właściciel zwierzęcia chcesz mieć pewność, że twój ukochany futrzak otrzymuje najlepsze…
Read more
Lifestyle

Sprzedaż urządzeń dla wojska – gdzie szukać ofert?

Istnieje wiele miejsc, w których można szukać ofert, jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu dla…
Read more

Dodaj komentarz