Wiadomości

Z czego wykonany jest przesiewacz bębnowy do odpadów?

Przesiewacze bębnowe do odpadów to maszyny, które umożliwiają usunięcie ze znajdującej się w środku zawartości niewielkich resztek o określonej średnicy. Dzięki temu można podzielić zmieszane wcześniej odpady na poszczególne frakcje.

Jak działa przesiewacz bębnowy?

Przesiewacz bębnowy do odpadów to urządzenie, które wyposażone są najczęściej w ruchome sita. Dzięki wprowadzeniu ich w ruch odpady można dzielić na frakcje o poszczególnych rozmiarach. Warto dodać, że maszyny są dodatkowo wyposażone w obudowę, która chroni otoczenie przed emisją:

  • szkodliwych pyłów będących pochodnymi odpadów,
  • nieprzyjemnego zapachu.

Poza tym dzięki zastosowaniu obudowy o odpowiedniej konstrukcji przesiewacz kompensuje część hałasów, które powstają w toku mieszania odpadów. Dzięki temu jest on w pełni funkcjonalnym urządzeniem, przygotowującym część przesiewanych odpadów do późniejszego odzysku.

Jak odsiewa się odpady?

Do odsiewania odpadów wewnątrz przesiewaczy służą wspomniane sita, które najczęściej składają się z blachy perforowanej zawierającej odpady o określonej średnicy. Dzięki temu przesiewacz bębnowy do odpadów może przepuszczać cząstki o dowolnych rozmiarach. Wyposażenie odsiewacza w kilka sit umożliwia podział zawartości na kilka różnych frakcji, co ma istotne znaczenie np. w kontekście recyklingu.

Dlaczego blacha perforowana jest najlepsza do odsiewania odpadów?

  • Odpowiednio zabezpieczone blachy perforowane są odporne na działanie substancji chemicznych. Dzięki temu mogą służyć przez długie lata, cały czas spełniając określoną funkcję.
  • Blachy perforowane charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną. Można dzięki nim sortować odpady o dużej twardości i masie.
  • Blachy są łatwe w montażu. Wystarczy je wprowadzić do prowadnic i zabezpieczyć za pomocą wkrętów. Zmiana blach na konstrukcje o większej średnicy oczek również nie jest problemem i trwa dość krótko.

Czym sugerować się przy wyborze sit do przesiewacza bębnowego?

Najważniejszą kwestią decydującą o wyborze konkretnego rodzaju sit jest ich konstrukcja. Można je podzielić na dwie podgrupy. Pierwsza z nich to sita osadzone na stałe. Oznacza to, że aby rozdzielać odpady, wystarczy zainstalować bęben w przesiewaczu. Do drugiej grupy należą sita wymienne, dzięki którym przesiewacz bębnowy do odpadów można wyposażyć w siatkę o dowolnej średnicy i gęstości, zgodnie z potrzebami inwestora i zakładu przeróbczego.

Reasumując, sito wykonane z blachy perforowanej to serce każdego przesiewacza. I właśnie dlatego musi ono zachowywać odpowiednią trwałość przez długie lata.

Related posts
Wiadomości

Etykiety peel off – jak wybrać odpowiedni rodzaj do produktu?

Wybór odpowiedniej etykiety do produktu to decyzja o wielkim znaczeniu. To nie tylko kwestia…
Read more
Wiadomości

Przyszłość Innowacji: Pompka Perystaltyczna w Przemyśle i Medycynie

Z pewnością wielu z nas spotkało się z terminem pompka perystaltyczna, ale nie każdy wie, jak…
Read more
Wiadomości

Jak firma alpinistyczna dba o bezpieczeństwo swoich pracowników?

Prace wysokościowe to jedno z najbardziej niebezpiecznych zajęć, wymagające szczególnej…
Read more

Dodaj komentarz