Motoryzacja

Artisan Spirits tuninguje nowego Lexusa IS. Co się zmieniło?

Japoński tuner Artisan Spirits nie zawodzi. Lexus IS w nowej odsłonie zadebiutował kilka miesięcy temu i już otrzymał kompletny pakiet modyfikacji. Wizualne zmiany przygotowane przez japońskich speców od tuningu sprawiają, że seryjnie charakterny model Lexusa stał się jeszcze bardziej zadziorny. Oto co się zmieniło.

Artisan Spirits to jeden z czołowych japońskich tunerów, który zawsze trzyma rękę na pulsie w kwestii nowości Lexusa. Modyfikacje rzemieślników z Tokio są znane na całym świecie, a firma ma swoje przedstawicielstwa również na Starym Kontynencie. Nic dziwnego, że pakiet akcesoryjnych, tuningowych części do nowego Lexusa IS powstał szybko, sprawnie i prezentuje się naprawdę wyjątkowo.

Lexus IS z pakietem Sports Line Black Label

Modyfikacje, które proponuje japoński tuner ograniczają się do zmian wizualnych i są zrealizowane w iście japońskim stylu. Lexusowi IS po modyfikacji daleko jednak do przesady, a najbardziej wyrazistym elementem są karbonowe skrzydełka na przednim zderzaku. Pakiet Artisan Spirits Sports Line Black Label to klasyka – kontrastowe elementy z włókna węglowego, dokładki wizualnie obniżające auto i wielkie felgi.

Dokładki, nakładki i spoilery

Przednia część zyskała nowy zderzak, który uzupełnia spoiler zachodzący na rogi auta. Charakterystyczna dokładka znajduje swoją kontynuację w listwach bocznych, które zostały zaprojektowane w tym samym stylu.

Tylny zderzak jest zwieńczony podobnym, nakładanym elementem, ale towarzyszyć mu może również lakierowany w kolorze nadwozia dyfuzor, który dodaje sportowego klimatu. Modyfikacje tylnej części prezentują się najlepiej w połączeniu z układem wydechowym zakończonym opalanymi, mieniącymi się końcówkami wydechu. Cztery rury wychodzące spod zderzaka są świetną dekoracją, ale zmieniają również brzmienie auta. Mówimy bowiem o kompletnym układzie wydechowym wykonanym z tytanu. Waży on zaledwie 6,4 kg.

Lexus IS po tuningu może również zostać wyposażony w spoiler na klapie bagażnika. Ta pokaźna lotka, podobnie jak inne wymienione elementy może zostać wykonana z karbonu. Akcesoryjne części z włókna węglowego trzeba jednak polakierować przed założeniem i jest to dodatkowo płatna usługa. Cena karbonowych części jest około dwukrotnie wyższa niż tych, które wykonano ze standardowych tworzyw sztucznych.

Imponujący efekt

Wreszcie, tuner stawia kropkę nad i wspomnianymi już skrzydełkami umieszczonymi na zderzaku. Kontrastowy element przywodzi na myśl zaawansowaną aerodynamikę ze świata motorsportu, choć nie jest tajemnicą, że w przypadku tuningowanego wizualnie Lexusa IS stanowi jedynie przyjemny dla oka dodatek. Na liście pakietu modyfikacji Sports Line Black Label znalazły się również 20-calowe, skręcane felgi o różnych szerokościach. Te szersze wędrują oczywiście na tylną oś, a klienci mogą wybierać spośród wielu kolorów obręczy. Aluminiowe felgi nie tylko świetnie wyglądają, ale i pozwalają zaprezentować w pełnej krasie potężne zaciski hamulcowe. Efekt robi wrażenie.

Razem lub osobno

Wszystkie modyfikacje, oprócz układu wydechowego, są proste i szybkie w montażu pasują bowiem do seryjnych zderzaków i elementów nadwozia. Taki pakiet możemy kupić w całości lub dobrać interesujące nas elementy. Artisan Spirits poprzestało na zmianach wizualnych, co oznacza, że pod maską samochodu zmodyfikowanego przez tunera może pracować dowolna jednostka. Prezentowany na zdjęciach wóz to Lexus IS 300h, czyli wersja hybrydowa z 2.5-litrowym silnikiem benzynowym, motorem elektrycznym i automatyczną skrzynią E-CVT, która kieruje moment obrotowy na tylną oś.

Related posts
Motoryzacja

Toyota GR Yaris Morizo Selection, czyli hot hatch skrojony na miarę Akio Toyody

Na japońskim rynku dostępna będzie specjalna wersja Toyoty GR Yaris – Morizo Selection, która…
Read more
Motoryzacja

Santander Consumer Multirent: Jak przygotować auto do lata?

Na zewnątrz robi się coraz cieplej, w planach mamy też pierwsze dłuższe podróże autem, warto…
Read more
Motoryzacja

Jak Motul napędza BAC

Ściśle limitowana i spersonalizowana produkcja. Inspiracje czerpane z topowych serii wyścigowych…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Dodaj komentarz