Biznes i finanse

Cięcie blachy laserem. Jaki efekt możemy osiągnąć?

Wycinanie laserowe to bardzo precyzyjna technologia, dzięki której możemy praktycznie bez żadnego problemu dokonać specjalistycznej obróbki materiałów. Zastosowanie lasera o dużej mocy sprawi, że maksymalnie wykorzystamy materiał, wytniemy otwory, przygotujemy krawędzie. Precyzja, powtarzalność, tempo pracy – to największe zalety tej technologii. Współpraca w tym zakresie z doświadczoną firmą, na pewno przyniesie pozytywne efekty.

Dużo firm coraz częściej korzysta z usług CNC, czyli kompleksowej obróbki metali. Zdecydowanie trzeba przyznać, że ta właśnie technologia, ma ogromny potencjał, umożliwia precyzyjne przygotowanie materiału, zgodnie z projektem, wytycznymi, specyfikacją.

Oczywiście są różne formy obróbki metali. Do najważniejszych możemy zaliczyć gięcie, wiercenie, szlifowanie, gwintowane, frezowanie, wycinanie laserem, obróbkę skrawaniem. Potencjał jest naprawdę duży, możemy więc przygotować elementy maszyn oraz urządzeń, obudowy, obróbki blacharskie.

Jak działa cięcie laserem?

Jak sama nazwa wskazuje, wycinanie laserowe odbywa się z wykorzystaniem specjalnego lasera – o bardzo dużej mocy oraz małej wiązce. Tak zastosowane urządzenie tnące, pozwala na osiągnięcie bardzo dobrego efektu końcowego. Nie dość, że tniemy równo i idealnie, nie szarpiemy krawędzi, możemy wycinać praktycznie dowolne kształty i nie zmieniamy parametrów technicznych materiału, to dodatkowo wykorzystujemy jego największą ilość (z arkusza, w przypadku blach).

Dzięki odpowiedniej automatyce przemysłowej oraz zastosowaniu dedykowanego oprogramowania, laser zapewni nie tylko precyzję cięcia, ale również powtarzalność. Mamy więc pewność, że zarówno pierwszy element z danego zamówienia, jak również ostatni – będą miały takie same parametry techniczne.

Zobacz także: https://femnews.pl/3-najwazniejsze-zalety-wycinania-laserem/

Zalety. O jakich mowa?

Najważniejszą zaletą wycinania laserem jest oczywiście precyzja cięcia. Tam, gdzie liczy się dokładność co do przysłowiowego „milimetra”, gdzie musi być zachowana odpowiednia forma i stabilność wymiarowa, ta metoda cięcia materiałów po prostu się sprawdzi. Dodatkowo, w dobie stale rosnących cen za materiały budowlane, w tym właśnie blachę, maksymalne jej wykorzystanie oraz minimalne straty materiałowe, są na wagę złota.

Mając do wykonania kilkaset lub kilka tysięcy różnych elementów, oszczędność materiału, a tym samym pieniędzy, jest bardzo duża.

Related posts
Biznes i finanse

Czym są etykiety termiczne?

Etykiety powszechnie znane jako etykiety termoaktywne, są to specjalne etykiety, które powodują…
Read more
Biznes i finanse

Jak faktoring pomaga firmom w poprawie płynności finansowej?

Odpowiednio wykorzystany faktoring może pomóc przedsiębiorcy w utrzymaniu i rozwoju firmy. Na…
Read more
Biznes i finanse

Jaka jest cena profesjonalnego sprzątania biura?

Wygląd biura rzutuje w bezpośredni sposób na wizerunek firmy. To właśnie w biurze codziennie…
Read more

Dodaj komentarz