Biznes i finanse

Firma sprzątająca biura – kiedy warto ją wynająć?

Czyste biuro to wizytówka firmy. Sprzątanie biur najczęściej zlecane jest zewnętrznym firmom dysponującym odpowiednim zapleczem. Jak wynająć najlepszą firmę sprzątającą biura? Pod uwagę warto wziąć kilka ważnych czynników. O czym trzeba pamiętać?

Dlaczego warto korzystać z usług sprzątania biur?

Sprzątanie biur jest ofertą wyróżniającą się bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców w różnych branżach. Stanowi ono alternatywę dla zatrudnienia własnego pracownika odpowiedzialnego za utrzymanie porządku i dzięki temu pozwala na zredukowanie kosztów. Jednak niższe wydatki nie są jednym plusem zamówienia usługi sprzątania biur. Warto także wskazać, że jest wygodniejszą i skuteczniejszą opcją.

Firmy sprzątające dysponują odpowiednim zapleczem przeznaczonym do prowadzenia usług sprzątania – urządzeniami, akcesoriami, środkami czystości. Mają także przeszklonych pracowników, którzy wiedzą, jak zadbać o czystość w każdym miejscu. W efekcie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie zarówno pod kątem ceny, jak i efektywności.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Firmy świadczące usługi sprzątania zapewniają swoim klientom pełną obsługę w ramach utrzymania czystości w całym biurze, a także w jego otoczeniu.

Standardowa oferta sprzątania włącza czynności jak:

  • starcie zabrudzeń na powierzchniach

  • sprzątanie kuchni, łazienek, pomieszczeń socjalnych

  • odkurzanie i mycie podłóg

  • czyszczenie okien i przeszkleń

  • usuwanie śmieci

  • uzupełnienie materiałów eksploatacyjnych

  • dezynfekowanie

Firmy sprzątające prowadzą usługi w ramach serwisu po godzinach pracy biura, co pozwala na uzyskanie najlepszych efektów. Biuro może być wtedy posprzątane kompleksowo i będzie w pełni gotowe na pracowników kolejnego dnia roboczego.

Prace mogą być prowadzone w uzgodnionych terminach, na przykład do 2-3 dni albo też na zlecenie.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Aby wybrać odpowiednią firmę prowadzącą usługi sprzątania, należy przede wszystkim skoncentrować się na jej ofercie i doświadczeniu. Szeroka paleta usług oraz długi czas obecności na rynku są bardzo istotne przy poszukiwaniu odpowiedniej oferty.

Warto także polegać na poleceniach. Pozytywne referencje od dotychczasowych klientów oraz komentarze, jakie można znaleźć w internecie, pozwalają na znalezienie firmy, która oferuje kompleksowe wsparcie w utrzymaniu czystości w biurze.

Dobra firma sprzątająca Gliwice Alpineco Cleaning – działające tu firmy sprzątające oferują kompleksowe usługi w ramach utrzymania porządku w biurach i w innych przedsiębiorstwach na Śląsku.

Related posts
Biznes i finanse

Walutomat Kantorem Online 2020!

Serwis wymiany walut Walutomat wygrał prestiżowy konkurs Invest Cuffs, zwyciężając w kategorii…
Read more
Biznes i finanse

Kiedy emerytura nie wystarcza – jak dorobić mimo pandemii?

Według danych ZUS, średnia emerytura w grudniu 2020 roku wyniosła jedynie 2505 zł, a aż 539…
Read more
Biznes i finanse

Grupa BEST z wysokimi spłatami wierzytelności w 2020 r. Przychody i zyski w górę

– Pomimo dużej niepewności rynkowej wywołanej przez pandemię COVID-19, rok 2020…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Dodaj komentarz