Lifestyle

Jak długa powinna być smycz dla psa?

Wybierając odpowiednią smycz dla psa, pierwszym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę jest jej długość. Od niej bowiem zależy zarówno nasz komfort, jak i komfort naszego pupila podczas różnorodnych aktywności. W dzisiejszym artykule doradzamy, jak wybrać odpowiednio długą smycz dla psa.

Wśród akcesoriów dla zwierząt można znaleźć szeroki wybór smyczy dla psa o różnej długości. Do najpopularniejszych należą wersje krótsze niż 2 metry, smycze 2-3 metrowe oraz takie o długości powyżej 5 metrów. W jakich okolicznościach sprawdzi się każda z nich?

Smycze dla psa krótsze niż 2 metry

Ten rodzaj smyczy jest bardzo popularny, jednak sprawdzi się w niewielu okolicznościach. Tak krótka smycz nadaje się jedynie na spacery po zatłoczonych ulicach, kiedy pupil powinien znajdować się blisko nas. Możemy po nią sięgnąć również podczas podróży zarówno komunikacją miejską, jak i pociągiem. Przy jej użyciu łatwiej nam będzie zapanować nad psiakiem w bardziej stresujących dla niego warunkach.

Smycze dla psa o długości 2-3 metrów

Smycz dla psa o długości 2-3 metrów to właściwie złoty środek wśród tego typu akcesoriów dla zwierząt. Pozwala bowiem na swobodne spacerowanie, daje pupilowi niezbędną przestrzeń, a w razie konieczności umożliwia właścicielowi szybkie zapanowanie nad psiakiem.

Model 2-3-metrowy będzie zatem najbardziej uniwersalnym wyborem na codzienne spacery. W ofertach sklepów zoologicznych takich jak np. Wyspazwierzat.pl znajdziecie smycze dla psa, które można dodatkowo skrócić dzięki oczkom pozwalającym na przepięcie.

Smycze dla psa o długości ponad 5 metrów

Smycze o takiej długości zwane są również smyczami treningowymi lub szkoleniowymi. Służą przede wszystkim do nauki szczeniąt i młodych psów chodzenia na smyczy. Ponadto wykorzystuje się je podczas różnorodnych szkoleń zwierząt oraz w terapii behawioralnej czworonogów. Sprawdzą się również w przypadku psów, których nie można spuszczać ze smyczy, a chcemy im zapewnić większą swobodę ruchu.

Alternatywą dla tak długich smyczy może być smycz dla psa automatyczna, którą można dowolnie regulować. To czyni ten model wysoce uniwersalny, gdyż z łatwością dostosujemy jego długość do aktualnej sytuacji. Na Wyspazwierzat.pl znajdziecie smycze automatyczne o długości nawet do 8 metrów.

Sprawdź także wpis Sucha karma dla psa – ranking!

Related posts
Lifestyle

Czy warto zapisać dziecko do przedszkola integracyjnego?

Wybór odpowiedniego przedszkola dla swojego dziecka to jedno z pierwszych ważnych decyzji, jakie…
Read more
Lifestyle

Dentysta - jaki jest zakres jego usług?

W dzisiejszych czasach dbanie o zdrowie jamy ustnej jest niezmiernie istotne dla naszego ogólnego…
Read more
Lifestyle

Laseroterapia siatkówki - kiedy jest potrzebna?

Laseroterapia stała się ważnym narzędziem w medycynie, zwłaszcza w dziedzinie okulistyki.
Read more

Dodaj komentarz