Technologia

Laptopy Huawei MateBook serii D w nowych wersjach i atrakcyjnej ofercie

Laptopy Huawei MateBook D 15 i MateBook D 14 w nowej, odświeżonej edycji 2021, są dostępne od dzisiaj do 25 kwietnia w specjalnej ofercie cenowej. Model MateBook D 15 z procesorem Intel 11. generacji można nabyć w rekomendowanej cenie 3 499 zł, a MateBook D 14 w rekomendowanej cenie 3 199 zł.

Nowa wersja laptopa Huawei MateBook D 15 z procesorem Intel 11. generacji jest dostępna w promocyjnej ofercie w sklepie internetowym huawei.pl, sklepie Huawei Warszawa w Westfield Arkadia (z powodu obostrzeń związanych z pandemią, sklep jest tymczasowo zamknięty) oraz w Media Expert, Neonet, x-kom i Komputronik. Rekomendowana cena laptopa w promocyjnej ofercie to 3 499 zł. Oferta może różnić się w zależności od partnerów, szczegóły dostępne są w sklepach.

Huawei oferuje też konsumentom odświeżony model MateBook D 15 z procesorem Intel 10. generacji w promocyjnej ofercie wyłącznie na huawei.pl i Huawei Warszawa w Westfield Arkadia. Nową wersję MateBook D 14 w promocyjnej ofercie można nabyć na huawei.pl. Rekomendowana cena dla obu urządzeń wynosi 3 199 zł.

Regularna sprzedaż nowych laptopów ruszy 26 kwietnia.

Huawei MateBook D 15 i MateBook D 14 – edycja 2021

Huawei MateBook D 15 w edycji 2021 została wyposażona w ekran o przekątnej 15,6” i rozdzielczości FHD (1920 x 1080), z kolei MateBook D 14 otrzymał ekran FHD o przekątnej 14” i rozdzielczości FHD (1920 x 1080). W obu laptopach zastosowano technologię FullView – boczne i górne ramki wokół wyświetlacza są bardzo cienkie, w przypadku wersji Matebook D 15 mają zaledwie 5,3 mm, co sprawia, że ekran laptopa stanowi aż 87% powierzchni panelu przedniego urządzenia.

Korpus laptopów został wykonany z wysokiej jakości metalu i dodatkowo oszlifowany diamentową technologią, a krawędzie obudowy urządzeń są zaokrąglone. MateBook D 15 i MateBook D 14 są lekkim konstrukcjami i ważą odpowiednio – 1,56 kg i 1,38 kg.

Sercem nowej wersji laptopa MateBook D 15 jest, w zależności od konfiguracji, procesor Intel® Core™ i5 11. generacji lub procesor Intel® Core™ i5 10. generacji, który łączy się z nowoczesnym układem graficznym GPU Intel® Iris® Xe. System jest wspierany przez dwukanałową pamięć operacyjną o pojemności 16 GB oraz pamięć wewnętrzną o pojemności 512 GB, dzięki czemu laptop oferuje wysoką wydajność, istotną w pracy biurowej i podczas rozrywki. Nowa wersja Huawei MateBook D 14 została wyposażona w procesor Intel® Core™ i5 10. generacji, pamięć operacyjną 16 GB i pamięć wewnętrzną o pojemności 512 GB.

Huawei MateBook D 15 mieści baterię o pojemności 42 Wh, z kolei MateBook D 14 – baterię o pojemności 56 Wh. Oba urządzenia obsługują technologię szybkiego ładowania 65 W.

Wydajna i szybka praca

Nowe wersje MateBook D 15 i MateBook D 14 zostały wyposażone w system Shark Fin 2.0, który skutecznie optymalizuje przepływ powietrza rozpraszając generowane podczas pracy laptopa ciepło. Laptopy oferują bogaty wybór portów: wejście USB-C, wejście USB 3.2, wejście HDMI, wejście audio-jack 3,5 mm oraz wejścia USB 2.0 (w przypadku MateBook D 15 są to dwa porty, a w MateBook D 14 – jeden port). Przycisk zasilania urządzeń jest zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych, dzięki czemu można włączyć laptopa i zalogować się jednym dotknięciem. Kamera do rozmów wideo jest schowana w klawiaturze laptopów. Huawei MateBook D 15 obsługuje również standard łączności Wi-Fi 6.

MateBook D 15 i MateBook D 14 posiadają też technologię Huawei Share – Multiscreen collaboration, który umożliwia szybkie łączenie się z innymi urządzeniami Huawei. Użytkownik może jednocześnie sterować smartfonem i laptopem, obsługiwać nawet trzy aplikacje na ekranie laptopa, prowadzić rozmowy wideo, a nawet edytować pliki zapisane na smartfonie bezpośrednio za pomocą komputera. W przypadku wielozadaniowej pracy wymagającej dużej mocy obliczeniowej, można skorzystać z trybu zwiększonej wydajności – wystarczy wtedy nacisnąć klawisze Fn + P.

System operacyjny preinstalowany na nowych MateBook D 15 i MateBook D 14 to Windows 10 Home Edition.

Ochrona wzroku użytkownika

W laptopie Huawei MateBook D 15 z procesorem Intel 11. generacji zastosowano technologie redukujące emisję niebieskiego światła oraz eliminujące efekt migotania ekranu. Potwierdzeniem ich skuteczności są dwa certyfikaty przyznane urządzeniu przez TÜV Rheinland. Laptop Huawei zapewnia więc wysoki komfort korzystania, a jednocześnie pozwala zminimalizować zmęczenie oczu podczas dłuższego patrzenia w ekran urządzenia.

Laptopy Huawei MateBook D 15 z procesorem Intel 10. generacji oraz Huawei MateBook D 14 edycja 2021 zostały wyposażone w technologię redukującą emisję niebieskiego światła.

Huawei i Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki prowadzą kampanię edukacyjną „Włącz ochronę oczu”, która ma dostarczyć Polakom wiedzę o tym, jak dbać o oczy i wzrok w czasach, gdy restrykcje sanitarne – i wynikające z nich praca i nauka zdalna – zmuszają nas do spędzania większej ilości czasu przed ekranem komputera. Głównym elementem kampanii jest zbiór prostych i zarazem skutecznych zasad i wskazówek, opracowany przez ekspertów PTOO, które warto włączyć do swojej codzienności. Jest on dostępny na stronie internetowej:

Related posts
Technologia

Jak dbać o maszyny produkcyjne?

We współczesnej erze przemysłowej maszyny produkcyjne są kluczowymi narzędziami w procesie…
Read more
Technologia

Czym charakteryzuje się regranulat PE?

Regranulat PE, czyli regranulat polietylenu, to materiał, który powstaje w wyniku procesu…
Read more
Technologia

Z czego składają się łożyska toczne?

Współczesna mechanika precyzyjna opiera się na zaawansowanych rozwiązaniach, a jednym z…
Read more

Dodaj komentarz