Wiadomości

Pokój dziecka – jak urządzić kącik do nauki?

Urządzenie pokoju dziecka jest nie lada wyzwaniem. Koniecznie zwróćmy uwagę na jego komfort, jak również stworzenie stref, które będą dedykowane nauce oraz relaksowi. Nadrzędną kwestią powinna być dla nas jednak sprawa bezpieczeństwa. Aranżacja przestrzeni dla najmłodszych powinna odbywać się przede wszystkim pod znakiem stworzenia przyjaznych warunków zarówno wizualnych, jak i praktycznych. Skupmy się więc na stawianiu na dobrej klasy materiały, jak również dodatki, które stworzą pokój w którym dziecko będzie chciało przebywać i zdobywać nowe umiejętności.

Jaka kolorystyka do pokoju ucznia?

Wśród kolorów dedykowanych przestrzeni dla dziecka ważne miejsce odgrywa paleta kolorów ziemi. W praktyce mowa o wszelkiej maści bielach, beżach czy też szarościach. Doskonale odnajdą się w niej także zielenie, a zwłaszcza te w butelkowym wydaniu. Nie bójmy się, że stworzymy ciemną przestrzeń – nic bardziej mylnego. Zieleń działa kojąco, wprowadza do pokoju przyjemną przytulność, co może w dużym stopniu wpłynąć na jakość odpoczynku, jak również wydajność.

Ważną kwestią jest to, aby postawić przede wszystkim na barwy stonowane, które nie będą sprawiały, że dziecko się rozproszy. Mają one wprowadzić je w nastrój sprzyjający działaniu, ale jednocześnie sprzyjać wypoczynkowi. Na pewno nie będą pomocne więc różnej maści czerwienie, czernie czy też krzykliwe, jaskrawe tonacje. Stawiajmy raczej na pastele w tym błękity, róże. Sprawdzi się także paleta szarości.

Jakie meble do pokoju dziecka?

Meble do pokoju ucznia powinny być przede wszystkim komfortowe. Ważne, żeby zostały wyposażone w szuflady, jak również przestrzeń do przechowywania. Ważne także jest to, aby meble nie były wykończone żadnymi ostrymi kantami. Kolejna kwestia, to jakość i materiał z jakiego zostały wykonane, jak również dopasowanie pod względem wieku oraz wzrostu. Przyjmuje się, że blat biurka powinien mieć nie mniej niż 90 cm szerokości i 120 cm długości.

Oświetlenie w pokoju ucznia

Pamiętajmy o tym, aby stawiać na chłodne barwy – te sprzyjają skupieniu się. W przypadku oświetlenia ściennego, to warto stawiać na punktowe, a zwłaszcza na regulowane reflektory, które można w odpowiedni sposób ustawić według własnych potrzeb. Kolejna ważna kwestia, to wpływanie na to, aby światło na biurku było ustawione we właściwy sposób. U dzieci leworęcznych lampka powinna zostać zamontowana z prawej strony, natomiast u praworęcznych analogicznie z lewej.

Related posts
Wiadomości

Taśma hydroizolacyjna - w jakich pracach się sprawdzi?

Taśma hydroizolacyjna to bardzo przydatne narzędzie… ale właściwie komu może się ono…
Read more
Wiadomości

Komponenty dla przemysłu dobrej jakości - czyli jakie?

Komponenty dla przemysłu są budulcem każdej maszyny w fabryce. Dzięki nim można w skuteczny…
Read more
Wiadomości

Atrakcyjne ceny w hurtowni zabawek

Istnieje bardzo wiele okazji do tego, aby obdarowywać najmłodsze dzieci z zabawkami. Najczęściej…
Read more

Dodaj komentarz