Moda i uroda

Popularne zabiegi na trądzik różowaty

Trądzik różowaty (łac. rosacea) jest to schorzenie charakteryzujące się przewlekłymi i zapalnymi zmianami skórnymi. Najczęściej dotyka ona środkową część twarzy, taką jak nos, czoło, policzki i broda. Choroba ta często pojawia się u osób w 50-tym roku życia, jak również u kobiet, które są w okresie menopauzy, ponieważ wtedy nasza gospodarka hormonalna jest zaburzona. Natomiast cięższy przebieg obserwuje się jednak u mężczyzn. Chorobie tej często towarzyszą zmiany oczne, są one częściej spotykane u kobiet, niż u mężczyzn.

Wśród przyczyn, które mogą natężyć występowanie trądziku różowatego jest między innymi czynnik genetyczny, nadmierna potliwość, czynniki klimatyczne, zaburzenia hormonalne, zmiany zachodzące w tkance łącznej, czynniki psychologiczne, jak również stopień wrażliwości naszej skóry. Ludzie, którzy borykają się z tym problemem powinni raz na jakiś czas zasięgnąć porady dermatologa i kosmetologa w celu przedstawienia popularnych zabiegów na trądzik różowaty.

Kosmetyczne zabiegi na trądzik różowaty

masc na tradzik

Zabiegi kosmetologiczne pełnią funkcję uzupełniającą w stosunku do leczenia farmakologicznego. Do popularnych zabiegów na trądzik różowaty z pewnością możemy zaliczyć jonoforezę, która polega na wprowadzeniu do substancji aktywnych i substancji stymulujących do głębi naszej skóry, są nimi witamina K, witamina C oraz witamina PP. Zabieg ten można wykonywać codziennie, wszystko zależy od stopnia zaawansowania schorzenia i od tego jaki typ cery posiadamy. Kolejnym zabiegiem kosmetycznym będzie elektrokoagulacja, która jest jedną z metod elektrochirurgii. Podczas elektrokoagulacji wykorzystuje się działanie prądu elektrycznego o dużej częstotliwości. Następnym, bardzo popularnym zabiegiem jest laserowe zamykanie naczynek. Jest to zabieg bezinwazyjny, aczkolwiek podczas zabiegu można odczuwać delikatny dyskomfort. Dla całkowitego powodzenia tej kuracji potrzebnych jest kilka sesji.

Zobacz też: Domowe sposoby w leczeniu trądziku różowatego

Dermatologiczne zabiegi na trądzik różowaty

Jednym z bardzo docenianych zabiegów jest krioterapia, podczas której za pomocą zimna są zamrażane rozszerzone naczynka krwionośne. Również elektroterapia jest dość częstym sposobem na leczenie trądziku różowatego, która w celu zamknięcia naczyń krwionośnych, wykorzystuje stały prąd.

Related posts
Moda i uroda

Szampony na łupież pstry - czy działają?

Każdy z nas chce mieć piękne lśniące i zdrowe włosy, jednak czasem zdarza się tak, iż mamy…
Read more
Moda i uroda

Łupież pstry - co to jest, przyczyny, objawy i leczenie

Łupież pstry jest to zakażenie skóry, spowodowane przez grzyba drożdżopodobnego należącego…
Read more
Moda i uroda

O czym musimy pamiętać przy wyborze butów do garnituru?

Teoretycznie znalezienie eleganckich butów do garnituru nie powinno być wyzwaniem, w praktyce…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Dodaj komentarz