Motoryzacja

W jaki sposób przebiega usuwanie EGR w aucie?

Choć usunięcie zaworu EGR w samochodzie jest ingerencją w jego mechanikę, nie jest to ryzykowny proces. Podejmuje się go wiele warsztatów. Przynosi on także wiele korzyści dla użytkownika samochodu. Jednak w jaki sposób dokładnie odbywa się takie usuwanie? Gdzie można je przeprowadzić?

Usuwanie zaworu EGR – gdzie je przeprowadzić?

Aby szybko znaleźć firmy zajmujące się usuwaniem EGR, najlepiej skorzystać z internetu. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo frazę “usuwanie EGR w Rzeszowie”. Dzięki temu uzyskamy wyniki firm, które zajmują się tym procesem w naszej okolicy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala na uzyskanie listy firm, do której dojazd nie zajmie dużo czasu. Pozwala to także zaoszczędzić czas i pieniądze. Tego typu firm można też szukać w lokalnych gazetach.

Oczywiście, przy okazji usunięcia zaworu EGR, można się także zdecydować na chiptuning. W tym celu warto wpisać w wyszukiwarkę frazę “chiptuning w Rzeszowie”. Dzięki temu uzyskamy listę firm, które zajmują się podniesieniem mocy w samochodach. Jest to bardzo często dobry pomysł, ponieważ pozwala to na niższe spalanie i znacznie lepsze osiągi. Dla wielu osób jest to proces, bez którego nie wyobrażają sobie eksploatacji auta.

Usuwanie EGR – w jaki sposób się je przeprowadza?

Proces usuwania EGR, tak naprawdę nie polega na jego fizycznym usunięciu z samochodu. Podstawową rzeczą, jaką się robi jest zaślepienie wylotu EGR, a następnie przeprogramowanie sterownika samochodu. Dzięki temu, zawór EGR nie będzie przepuszczał spalin i po prostu w ogóle nie będzie wykorzystywany. W związku z tym, nie będzie on musiał być wymieniany.

Tego typu proces przeprowadza się najczęściej w specjalistycznych warsztatach. Oferują one wysoki standard przeprowadzenia usług, a ponadto można tam przy okazji wykonać inne prace. Przykładowo może być to chiptuning, który pozwala na podniesienie mocy samochodu. Jest to pożądane przez wielu użytkowników, którzy chcą uzyskać maksimum z silnika.

Related posts
Motoryzacja

Regeneracja sprzęgła – kto ją wykonuje?

Regeneracja sprzęgła to czynność, która z pewnością dobrze znana jest każdemu kierowcy. Im…
Read more
Motoryzacja

System Optima LPG — jakie są jego zalety?

System Optima LPG to jeden z najnowocześniejszych systemów zasilania silników spalinowych gazem…
Read more
Motoryzacja

Wypożyczalnia samochodów — dlaczego warto skorzystać z jej usług?

Wynajem samochodu to świetna opcja dla osób, które znajdują się daleko od miejsca zamieszkania…
Read more

Dodaj komentarz